Senarai Timbalan Yang di-Pertuan Agong

Timbalan Yang di-Pertuan Agong
Nama Timbalan Yang di-Pertuan Agong
Negeri
Tempoh
1
Almarhum Tuanku Hisamuddin Alam Shah Alhaj ibni Almarhum Sultan Alaiddin Sulaiman Shah
Selangor
31.08.1957 hingga 01.04.1960
2
Almarhum Tuanku Syed Putra ibni Almarhum Syed Hassan Jamalullail
Perlis
14.04.1960 hingga 01.09.1960
3
Almarhum Tuanku Al Sultan Ismail Nasiruddin Shah Ibni Almarhum Sultan Zainal Abidin
Terengganu
21.09.1960 hingga 20.09.1965
4
Al-Sultan Almu'tasimu Billahi Muhibbudin Tuanku Alhaj Abdul Halim Mu'adzam Shah ibni Almarhum Sultan Badlishah
Kedah
21.09.1965 hingga 20.09.1970
5
Almarhum Al-Sultan Tuanku Yahya Petra ibni Almarhum Sultan Ibrahim
Kelantan
21.09.1970
hingga 20.09.1975
6
Sultan Haji Ahmad Shah Al-Musta'in Billah ibni Almarhum Sultan Abu Bakar Ri'Ayatuddin Al-Mu'Adzam Shah
Pahang
21.09.1975 hingga 29.03.1979
7
Almarhum Tuanku Ja'afar ibni Almarhum Tuanku Abdul Rahman
Negeri Sembilan
26.04.1979 hingga 25.04.1984
8
Sultan Azlan Muhibbuddin Shah ibni Almarhum Sultan Yussuf Izzuddin Shah Ghafarullahu-lah
Perak
26.04.1984 hingga 25.04.1989
9
Almarhum Tuanku Ja'afar ibni Almarhum Tuanku Abdul Rahman
Negeri Sembilan
26.04.1989 hingga 25.04.1994
10
Almarhum Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah Alhaj Ibni Almarhum Sultan Hisamuddin Alam Shah Alhaj
Selangor
26.04.1994 hingga 25.04.1999
11
Sultan Mizan Zainal Abidin ibni Al-Marhum Sultan Mahmud Al-Muktafi Billah Shah
Terengganu
26.04.1999 hingga 12.12.2001
12
Sultan Mizan Zainal Abidin ibni Al-Marhum Sultan Mahmud Al-Muktafi Billah Shah
Terengganu
13.12.2001 hingga 12.12.2006
13
Al-Sultan Almu'tasimu Billahi Muhibbudin Tuanku Alhaj Abdul Halim Mu'adzam Shah ibni Almarhum Sultan Badlishah
Kedah
13.12.2006 hingga 12.12.2011
14
Sultan Muhammad V
Kelantan
13.12.2011 hingga 12.12.2016
15
Paduka Seri Sultan Nazrin Muizzuddin Shah Ibni Almarhum Sultan Azlan Muhibbuddin Shah Al-Maghfur-lah
Perak
13.12.2016 hingga sekarang